Počet položek: 0 0,00 Kč

Použití kofeinu

Použití kofeinu

Zboží již není skladem
Kód:x029
Cena: na dotaz
Sklad:0 ks
Hmotnost: 1.12 kg

Kofein patří do skupiny látek, které povzbuzují lidský organismus a je nejrozšířenějším přírodním stimulantem na světě. Jeho povzbuzující účinky jsou dobře známé už po celá staletí, a to především díky hojné konzumaci kávy a čaje. Z chemického hlediska je kofein nepříliž složitou sloučeninou základních organických prvků dusíku, kyslíku, uhlíku a vodíku.

Blahodárnost kofeinu na hustotu vlasů dokazuje nejnovější výzkum vědeckého týmu na univerzitě v Jeně. Podle výzkumu je kofeinový stimulant vhodný především pro muže, jejichž vlasové kořínky jsou citlivé na mužský hormon testosteron, který způsobuje vypadávání vlasů.

Použití na vlasy

Pokud bychom však chtěli zajistit dostatečný přísun kofeinu do vlasových kořínků, museli bychom vypít zhruba 60 až 80 šálku kávy denně, což je jaksi z praktického hlediska nevhodné, takže nám pití kofeinu při podpoře vlasových kořínků nepomůže. Ba naopak! Prof. RNDr Anna Strunecká, DrSc ve své knize Doba Jedová uvádí, že kofein je pravděpodobně jedním z významných zabijáků vlasových folikulů a pití kávy proto doporučuje omezit. Kofein je potřeba dostat přímo k vlasovým kořínkům zvenku.

Paradoxně, to co objevili vědci dnes, znají domorodé kmeny v oblasti Amazonie již celá staletí.

 

Dáváme celulitidě sbohem

Kofein je opravdový zázrak, protože díky jeho nanášení na partie citlivé a celulitidu, se jí zbavíme.  Proto krémy s touto látkou nanášejte na bříško, stehna a hlavně zadek. Mnozí doporučují nanášet tyto krémy krouživými pohyby, ale vzhledem k tomu, že jsou krémy doplněny i jinou látkou, tak není třeba se namáhat. Avšak na druhou stranu mohou tyto pohyby zvýšit účinnost celého procesu.

Doporučuje se, abyste krémy s kofeinem požívali šest až osm týdnů a pak nechat chvíli pokožku volně dýchat. Je dobré místa postižená celulitidou, tedy hlavně stehna, bříško a zadeček potírat dvakrát denně, což znamená ráno a večer. Avšak existují i speciální krémy, které jsou zkombinovány z různých látek, které působí během spánku, takže by stačilo jen večerní mazání.

Zboží ze stejné kategorie - Použití kofeinu

Arganový olej – kosmetické účinky a využití

Arganový olej – kosmetické účinky a využití Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, ve ...

Síran hořečnatý - epsomská sůl

Síran hořečnatý - epsomská sůl Síran hořečnatý, neboli epsomská sůl, je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod (Šaratica, Zaječická hořká voda). Tradičně je užíván jako součást solí do koupele a ...

Terapeutický přehled silic

Terapeutický přehled silic Terapeutický přehled silic Silice (éterické, neboli esenciální oleje) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek, často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i ...

Jedlá soda - Hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona

Jedlá soda - Hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona a její použití Jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek se zásaditým pH, který se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do ...

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Potvrzení zletilosti

Některé z položek v našem e-shopu vyžadují pro nákup potvrzení věku nad 18 let. Tlačítkem ok potvrzujete, že jste starší 18ti let a jste oprávněni pro nákup těchto položek. Zletilost bude také případně ověřena dopravcem.