Počet položek: 0 0,00 Kč

Síran hořečnatý - epsomská sůl

Síran hořečnatý - epsomská sůl

Toto zboží je prodejné pouze osobám starším 18ti let.
kliknutím zvětšíte
kosmetika, chemikálie Síran hořečnatý - epsomská sůl
Zboží již není skladem
Kód:x017
Cena: na dotaz
Dostupnost:Tady nelze koupit toto je tip k použití
Sklad:0 ks

Síran hořečnatý, neboli epsomská sůl, je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod (Šaratica, Zaječická hořká voda). Tradičně je užíván jako součást solí do koupele a jako součást projímadel. V domácí lékárničce bychom ji měli mít nejen z tohoto důvodu,ale  Epsomská sůl se dá využít mnoha dalšími způsoby, navíc některé z nich se vůbec netýkají zdraví.

1. její nejznámější využití bylo zmíněno již v úvodu. Jedná se o skvělý přípravek, který nám může pomoci při různých zácpácha také v případě, že si chceme z nějakého důvodu vyčistit střeva.

2. lidé, kteří mají problémy s nepříjemným zápachem nohou nebo nějakými plísněmi si mohou namáčet deset až patnáct minut chodidla v misce s vlažnou vodou, ve které rozmícháme několik lžic Epsomské soli. Při plísních to opakujeme třikrát denně, na zápach stačí jen jednou. Taková lázeň také pomůže i po celém dnu chození a nebo v případě nějakých otoků.

3. při bolestech hlavy, svalů a celkové únavě si můžeme udělat relaxační koupel z Epsomské soli. Dvě skleničky rozmícháme v teplé vaně a pak v ní dvacet minut relaxujeme. Účinky můžeme ještě zlepšit nějakou příjemnou vůní – do koupele si dáme pár kapek oblíbené přírodní silice. Po takovém odpočinku bychom měli i velmi dobře spát.

4. na kůži spálenou sluncem rozmícháme ve skleničce vody dvě lžíce soli, tekutinu dáme do rozprašovače a postižená místa postříkáme.

5. pokud nás kousl nějaký hmyz (účinkuje to na komáry, mravence, včely apod. ale ne například na klíšťata), uděláme si stejný koncentrát jako na spáleniny, jen místo rozprašování do tekutiny namáčíme kus látky či gázy nebo nějakou vatičku a připevníme ji na štípanec.

6. Epsomská sůl nám může pomoci i s vlasy. Pro zvětšení objemu se doporučuje směs, kterou připravíme tak, že smícháme používaný kondicionér se solí v poměru jedna ku jedné, rozpustíme ji ve vodní lázni a pak vše vmasírujeme do vlasů. Opláchneme po dvaceti minutách.

7. můžeme ji také vyzkoušet při čištění pórů. Lžičku soli rozmícháme v půl sklenici teplé vody a touto tekutinou si ošetříme pleť. Někdo epsomskou sůl používá i jako peeling – míchá se půl lžičky s menším množstvím nějakého krému či olejíčku.

8. Epsomská sůl se dá využít i na zahradě. Doporučuje se proti slimákům a také jako přípravek na hubení škůdců.

 

Zboží ze stejné kategorie - Síran hořečnatý - epsomská sůl

Jedlá soda - Hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona

Jedlá soda - Hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona a její použití Jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek se zásaditým pH, který se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do ...

Použití kofeinu

Použití kofeinu Kofein patří do skupiny látek, které povzbuzují lidský organismus a je nejrozšířenějším přírodním stimulantem na světě. Jeho povzbuzující účinky jsou dobře známé už po celá staletí, a to především ...

Terapeutický přehled silic

Terapeutický přehled silic Terapeutický přehled silic Silice (éterické, neboli esenciální oleje) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek, často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i ...

Arganový olej – kosmetické účinky a využití

Arganový olej – kosmetické účinky a využití Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, ve ...

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Potvrzení zletilosti

Některé z položek v našem e-shopu vyžadují pro nákup potvrzení věku nad 18 let. Tlačítkem ok potvrzujete, že jste starší 18ti let a jste oprávněni pro nákup těchto položek. Zletilost bude také případně ověřena dopravcem.