Počet položek: 0 0,00 Kč

Domácí výroba barevných koupelových solí

domácí výroba barevných koupelových solí

kliknutím zvětšíte
kosmetika, chemikálie domácí výroba barevných koupelových solí
Zboží již není skladem
Kód:x002
Cena: na dotaz
Sklad:0 ks

Barevné koupelové soli

K čemu slouží koupelové soli ??

Jako prostředek proti bolesti svalů a kloubů se používají koupele s obsahem hořké soli již od nepaměti. Koupele s hořkou solí pomáhají snížit zadržování vody v těle, nadýmání břicha a umí také doslova nasáknout přebytečný olej z vlasů.
Bojuje také proti Kocovině, která se projevuje dehydratací, pulzující bolestí hlavy, únavou a nevolností. Sírany obsažené v hořké soli pomohou odplavit toxiny z těla výše uvedené symptomy.
Díky hvězdám jako je Gwyneth Paltrow, Victoria Beckham nebo Elle Macpherson se rychle stává i nepostradatelným produktem pro vzhled a krásu.

Z čeho se vyrábí koupelové soli ?

Většina koupelových solí je složena převážně ze síranu hořečnatého - epsomské soli, neboli hořké soli.Dále je složena z barviv, esenciálních olejů a dražší výrobky obsahují i malé procento mořské soli.

Hořká sůl se vyrábí z přírodně vyskytujícího se minerálu, přesnější název zní Magnesium sulfát - MgS04-7H2O a úplně nejpřesnější síran hořečnatý heptahydrát. Anglický název "Epsom salt" pochází z názvu anglického města Epsom, kde se poprvé povedlo vydestilovat tuto sůl z vody. U nás se prodává nejčastěji pod názvem hořká sůl nebo Glauberova hořká sůl.
V přírodě Je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod.

Budeme potřebovat:

1 kg epsomské soli - síranu hořečnatého ( lze zakoupit třeba ZDE (link is external))
kosmetické barvivo ( lze zakoupit třeba ZDE (link is external))
esenciální oleje dle vlastní nálady

Návod na přípravu:

1. do mísy nasypete požadované množství hořké soli soli.
2. přidáte požadovanou barvu (na 1 kg soli max. 4 ml)
3. přidáte aroma nebo esenciální olej dle vlastního uvážení (na 1 kg soli cca 1 ml). Místo sesnciálních olejů lze použít i různé vonné
silice a přírodní extrakty, na výběr je ZDE (link is external)
4. vše promícháme tak dlouho, až je s měs homogenní

UPOZORNĚNÍ:
Barvy jsou zdraví neškodné, nicméně je nutno dodržovat určitá pravidla. Barvy jsou koncentrované a barví nejen sůl ale i oblečení a ruce.

Ve vyrobené soli je koncentrace barev a aromat již neškodná a proto se bez obav můžete v tomto produktu vykoupat.

Zboží ze stejné kategorie - domácí výroba barevných koupelových solí

Máte ztvrdlé paty?

Máte ztvrdlé paty? Máte ztvrdlé paty? Nelíbí se Vám zrohovatělá a tvrdá pokožka ?? Zkuste tento recept a uvidíte, jak rychle zatočíte s tímto problémem! Budete potřebovat: 50 g krémového základu (zakoupíte třeba zde) 20 g urea ...

Domácí olejové mýdlo, vhodné i pro alergiky

Přírodní mýdla neobsahují složky na bázi ropy ani živočišné tuky, ze kterých je vyráběna většina běžně prodávaných mýdel. Přírodní mýdla jsou výrobky na rostlinné bázi, často obohacené o esenciální éterické oleje a ...

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Potvrzení zletilosti

Některé z položek v našem e-shopu vyžadují pro nákup potvrzení věku nad 18 let. Tlačítkem ok potvrzujete, že jste starší 18ti let a jste oprávněni pro nákup těchto položek. Zletilost bude také případně ověřena dopravcem.